Hej,
Mam na imię Radek. Prowadzimy z tatą rodziny sklep i serwis rowerowy jako rozszerzenie naszego hobby. Jeśli trafisz do nas, od samego wejścia poczujesz, że możesz liczyć na serdeczne przyjęcie przy filiżance kawy ☕. Po poznaniu Twoich rowerowych potrzeb pomożemy Ci w doborze nowego roweru, a jeśli już go masz, rzetelnie go przejrzymy bądź naprawimy. Specjalizujemy się w rowerach trekkingowych i miejskich.

Razem z tatą zajmujemy się rowerami, od kiedy pamiętam. W latach 8o-tych, w podstawówce, tata zapisał mnie do sekcji kolarskiej. Tak się złożyło, że naszym sąsiadem był znakomity kolarz szosowy, reprezentant polski, Pan Henryk Santysiak.  Od niego dostałem pierwszą kolarzówkę, Jaguara, z którego byłem dumny na całe podwórko. Ówczesne sprzęty nie grzeszyły precyzją, trwałością, estetyką, o niskiej wadze nie wspominając. Brak części na rynku dodatkowo komplikował sprawę. Początkowo pod okiem taty i Pana Henryka, z czasem samodzielnie, serwis i naprawy Jaguara doprowadziły mnie do takiej perfekcji, że mogłem rozłożyć go i złożyć niemal z zamkniętymi oczami. Poznałem wtedy dogłębnie konstrukcję, zależności i techniczne niuanse roweru.

Wycieczka z tatą po Mierzei Wiślanej, tu przy latarni w Krynicy Morskiej
Wycieczka z tatą po Mierzei Wiślanej, tu przy latarni w Krynicy Morskiej

Dziś z tatą, który jest już na emeryturze, ciągle jeździmy na wycieczki rowerowe. Oprócz tego sprowadzamy rowery z Europy Zachodniej, restaurujemy je i doprowadzamy do właściwego stanu technicznego i wizualnego – innymi słowy dajemy im trochę miłości 🙂. Prowadzimy również mały serwis, traktując to jako hobby. Łączymy cierpliwość i doświadczenie taty z moją znajomością obecnej techniki rowerowej. Naszą specjalnością są rowery trekkingowe, miejskie i crossowe/fitnesowe, szczególnie z przekładniami Nexus i Alfine. Oraz te napędzane paskiem – polecam ten rodzaj praktycznie bezobsługowego napędu.


Zapraszamy do kontaktu i do odwiedzenia nas w Ciechocinku, na Kujawach 🌳🌼🚲🌲.